Co robimy

Dr hab. Jarosław Jarząbek

Wykładowca na kierunku Global Studies

Dr hab. Jarosław Jarząbek

Wykładowca na kierunku Global Studies

"Tylko prawda jest interesująca. Studiując Global Studies i stosunki międzynarodowe poznasz prawdę na temat świata."

Chcesz tego czy nie, żyjemy w zglobalizowanym świecie. Poziom współzależności gospodarczych, politycznych oraz społecznych, jak i intensywność wymiany międzykulturowej między poszczególnymi państwami oraz regionami, jeszcze nigdy nie były tak wysokie. 

Poruszanie się po świecie, prowadzenie współpracy gospodarczej, politycznej czy społecznej wymagają dogłębnego zrozumienia tych uwarunkowań oraz wysokich kompetencji międzykulturowych.

Jestem koordynatorem kierunku Global Studies w Instytucie Studiów Międzynarodowych. Specjalizuję się w tematach związanych z polityką, bezpieczeństwem oraz specyfiką konfliktów w regionie Bliskiego Wschodu. 

Od ponad 15 lat zajmuję się badaniem oraz śledzeniem przebiegu konfliktu palestyńsko-izraelskiego, jego specyficznych uwarunkowań i konsekwencji. Badam także współczesny terroryzm oraz islamski fundamentalizm.

Na kierunku Global Studies prowadzę zajęcia „Middle East in International Relations”, “Cold War in Central and Eastern Europe” oraz „History of Political Thought”.

W relacji ze studentami najważniejsze jest dla mnie inspirowanie ich do samodzielnego myślenia i zaszczepianie w nich pasji do nauki. Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku Global Studies, możesz liczyć na żywiołowe dyskusje podczas zajęć, wsparcie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące cię pytania oraz indywidualne podejście do każdego studenta.

Chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy? Poniżej znajdziesz linki do kilku artykułów mojego autorstwa:

“The Theory of Regional Security Complexes in the Middle Eastern Dimension”

“G.C.C. Military Spending in Era of Low Oil Prices”

“Contemporary Praetorians in the Middle East Iran’s Islamic Revolutionary Guards vs. Saudi Arabia’s National Guard”

Witryna ta używa plików cookie i podobnych rozwiązań technologicznych do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam, ochrony oraz spamem.
Akceptuję