Co po studiach

Co po studiach

Zaplanuj z nami swoją karierę

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego to rozpoznawalna jednostka naukowa oferująca studia na dziesięciu innowacyjnych i multidyscyplinarnych kierunkach. Ukończenie anglojęzycznych studiów na WNS z zakresu Political Science (BA lub MA), Global Studies (BA lub MA), European Studies (MA), Global Communication (MA), Intercultural Mediation (MA), czy też w Szkole Doktorskiej Filozofii, Socjologii lub Nauk o Polityce i Administracji otworzy przed tobą możliwości pracy w instytucjach publicznych – zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, w organizacjach rządowych i pozarządowych, w handlu międzynarodowym, biznesie, transnarodowych korporacjach, mediach, itp. Nasi absolwenci to cenieni na rynku specjaliści, doradcy biznesu, analitycy, eksperci, dziennikarze, pracownicy organizacji międzynarodowych, urzędnicy, politycy, itp.

Jakie możliwości daje Ci studiowanie na WNS?

Do wyboru 10 innowacyjnych i multidyscyplinarnych kierunków studiów z zakresu nauk społecznych

Interesuje Cię współczesna polityka, stosunki międzynarodowe, socjologia, filozofia, ekonomia, prawo, funkcjonowanie państw i systemów gospodarczych, a może procesy społeczne czy globalizacja? Sam skomponuj swój program wybierając przedmioty fakultatywne oraz korzystając z możliwości otwartego uczestnictwa w wykładach na każdym kierunku. Uzupełnij swoją wiedzę o wątki, które cię szczególnie interesują!

Semestr za granicą z gwarantowanym stypendium

Studiując w Polsce masz możliwość skorzystać z niezwykłych możliwości, które daje europejski program Erasmus+. Na każdym oferowanym przez nas kierunku studiów masz możliwość skorzystać z opcji wymiany międzynarodowej i spędzić semestr na jednym z europejskich uniwersytetów lub ubiegać się o 5-miesięczny staż zawodowy. W ramach programu Erasmus+ każdy student ma zagwarantowane stypendium.

Intensywny rozwój także poza murami uczelni

Studia we Wrocławiu, czwartym największym mieście Polski, dają wiele możliwości rozwoju poza murami uczelni. Na lokalnym rynku działają dziesiątki oddziałów największych międzynarodowych korporacji. Możesz odbyć praktyki w takich firmach jak Google, EY, McKinsey, Credit Suisse, UBS, BNY Mellon, IBM, Deloitte, HP, Capgemini, Volkswagen Motor, LG, i wiele innych. Swoje siedziby ma tu także wiele placówek dyplomatycznych oraz instytucji Unii Europejskiej – jest Przedstawicielstwo Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Chłonny rynek pracy

Bezrobocie we Wrocławiu jest jedno z najniższych w Polsce oraz Europie, wynosi zaledwie 1,9%. Działające na lokalnym rynku firmy ciągle poszukują nowych pracowników znających języki obce oraz posiadających doświadczenie pracy za granicą. Wrocław może być dla ciebie nie tylko miejscem studiów, lecz także miejscem twojej przyszłej kariery zawodowej!

Wsparcie w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości

To Twój pierwszy samodzielny pobyt za granicą? Nigdy jeszcze nie mieszkałeś w Europie? Wyjazd na zagraniczne studia potrafi być bardzo emocjonującym i pełnym wyzwań doświadczeniem. Dlatego my nie zostawimy cię samemu sobie. Dzięki współpracy z zajmującym się integracją społeczną stowarzyszeniem NOMADA, nasi studenci mogą korzystać ze wsparcia w zakresie adaptacji w nowym środowisku. Ponadto w razie jakichkolwiek trudności i problemów możesz zwrócić się o pomoc do koordynatora Twojego kierunku studiów, który odpowie na wszystkie pytania oraz doradzi. Koordynatorzy dostępni są regularnie podczas cotygodniowych konsultacji.

Możliwość dołączenia do międzynarodowej drużyny piłkarskiej

Lubisz się ruszać, jesteś miłośnikiem sportu i aktywnego trybu życia? Studiowanie na WNS daje możliwość dołączenia do drużyny piłkarskiej Politologia UWr, grającej w rozgrywkach amatorskich we Wrocławiu oraz rozgrywającej okazjonalnie mecze z reprezentacjami innych uczelni polskich i zagranicznych.

Zainspiruj się! Poznaj naszych absolwentów

We use cookie files for Google Ads.