Co robimy

Prof. dr hab. Beata Ociepka

Autorka programu i wykładowczyni na kierunku Global Communication

Prof. dr hab. Beata Ociepka

Autorka programu i wykładowczyni na kierunku Global Communication

"Studiowanie Global Communication to poszukiwanie ścieżki pośród chaosu.”

Przez ostatnie 20 lat moja aktywność naukowa była skupiona na badaniach dotyczących dyplomacji publicznej oraz na analizie działań podejmowanych przez państwa celem zwiększenia ich rozpoznawalności na arenie międzynarodowej. To fascynujące obserwować, w jaki sposób państwa oraz inni aktorzy międzynarodowi komunikują się globalnie.

Moje najnowsze badania poświęcone są dyplomacji kulturalnej, a konkretnie analizie wydarzeń kulturalnych organizowanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej w Rosji podczas wojny na wschodzie Ukrainy. Wyniki badań prezentowałam podczas konwencji ISA w Toronto w 2019 oraz na kongresie Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej w Warszawie.

Jedna z moich ostatnich książek pt. “Poland’s New Ways of Public Diplomacy”, opublikowana przez wydawnictwo Peter Lang w 2017 roku, dotyczy nowego modelu dyplomacji publicznej przyjętego przez Polskę po 2004 roku celem umocnienia międzynarodowej pozycji państwa.

Pracuję w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jestem autorką programu studiów Global Communication. Wszystkie osoby zainteresowane tym kierunkiem zapraszam do włączenia się w fascynujące badania globalnej komunikacji.

Jeśli są Państwo zainteresowani i chcą dowiedzieć się więcej, polecam kilka artykułów mojego autorstwa:

“A New Brand for Postcommunist Europe”

“(Un)successful years: EU countries’ Cultural Diplomacy with Russian Federation”

“Conceptualizing Media Events within the Context of Cultural Diplomacy”

We use cookie files for Google Ads.